EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 – „Niepodległa dla wszystkich”, zapraszamy w dniach: 8-9 września i 15-16 września do MUZEUM SZKOŁY POLSKIEJ I ZAGRODY STYP-REKOWSKICH W PŁOTOWIE.

MUZEUM SZKOŁY POLSKIEJ będzie czynne w dniach 8-9 września w godzinach 10.00 – 16.00. W ramach bezpłatnej oferty proponujemy zwiedzanie izby lekcyjnej z okresu międzywojennego i zapoznanie się z ekspozycją poświęconą patriotycznej działalności Związku Polaków w Niemczech.

ZAGRODA STYP-REKOWSKICH będzie czynna w dniach 15-16 września w godzinach 10.00 – 16.00. W ramach bezpłatnej oferty proponujemy zwiedzanie ekspozycji etnograficznej poświęconej wielkogabarytowym sprzętom gospodarskim oraz zapoznanie się z historią Płotowa i działalnością patriotyczną rodziny Styp-Rekowskich – znanych i zasłużonych działaczy Związku Polaków w Niemczech.

We wrześniu bieżącego roku już po raz 26 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w całej Polsce odbędą się tysiące wydarzeń związanych z lokalną historią. Włącz się z nami w obchody stulecia odzyskania Niepodległości i weź udział w jednym z wydarzeń w Twojej okolicy. EDD to największy w Europie projekt promujący dziedzictwo kulturowe. Więcej na stronie www.edd.nid.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.