Wystawa „Irena Brzeska – Świat prywatny”

Dyrektor Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy „Irena Brzeska – Świat prywatny”. Wernisaż odbędzie się 12 maja 2017 r. o godz. 18.30 na drugim piętrze Domu Zakonnego.

Irena Brzeska to artystka bezkompromisowa i analizująca świat we wszystkich wymiarach: od sacrum do profanum. Czyni to bardzo uczciwie, stąd też nie sposób jednoznacznie opisać jej twórczość. Reaguje na wszystkie bodźce, które wyłapuje z przestrzeni, a godne są jej zainteresowania. Przy czym gdy już zajmie się jakimś problemem to dokładnie się mu przygląda. (…) Świat nie jest jej obojętny. I ma swoją jego ocenę. Czystą i bardzo klarowną. Nie obarczoną konwenansami. Interesują ją zarówno tematy uniwersalne, ogólnoludzkie, jak i te z pozoru najzwyczajniejsze. Nie jest obojętna na otaczający ją świat i na to co napotyka na swojej życiowej drodze.

Jaromir Szroeder