MUZEUM ON-LINE: CZARODZIEJSKI OGRÓD JÓZEFA CHEŁMOWSKIEGO W FOTOGRAFII LESZKA J. PĘKALSKIEGO

Dziś pragniemy zaprezentować wspaniałe fotografie Leszka Jerzego Pękalskiego, przedstawiające ogród Józefa Chełmowskiego z Brus.

Leszek Jerzy Pękalski od wielu lat współpracuje z naszym muzeum, z wykształcenia fizyk teoretyk. Były pracownik naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie Gdańskim, po odejściu z uczelni zawodowo zajął się fotografowaniem. W swoim dorobku artystycznym ma wystawy indywidualne oraz ponad dwieście wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jest też laureatem nagród i wyróżnień oraz autorem licznych publikacji prasowych i książkowych. Przez wiele lat wykładał w gdańskiej ASP oraz w kilku prywatnych szkołach fotografii w Trójmieście. Pełni też funkcję rzeczoznawcy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw fotografii artystycznej.