Andrzejkowe lekcje muzealne już od 17 listopada

siemiradzki_noc-andrzeja_1867Zapraszamy na lekcje muzealne związane ze świętym Andrzejem prowadzone przez Gabrielę Pluto Prądzyńską. Zajęcia odbędą się w terminie od 17 do 30 listopada 2016 r.  Zapisy telefoniczne już trwają. Serdecznie zapraszamy!

„ Andrzeju nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj”

W andrzejkowy wieczór wróżby orzekały o przyszłym losie. Wróżby andrzejkowe były rozpowszechnione w całej chrześcijańskiej Europie. Święty Andrzej uznany jest za patrona panien chcących szybko zmienić stan cywilny. Miał on pomóc dziewczętom w odkrywaniu przyszłości. Chłopcy gromadzili się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny,24 listopada. Jednak katarzynki były mniej atrakcyjne od dziewczęcych andrzejek i z czasem uległy zapomnieniu. „ W listopadową, ciemną noc los wywróżę sobie, bo wróżby dziwną mają moc…”

Zapraszamy dzieci klas III – VI szkół podstawowych na zajęcia, na których poznają andrzejkowe wróżby, przesądy i zaklęcia.

Cena 2 zł od uczestnika
Czas trwania zajęć 45 min.
Grupy min. 15 / max 30 osób
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00