Zapraszamy na debatę i wystawę

W Płotowie, w Zagrodzie Styp-Rekowskich odbędzie się spotkanie (debata i wystawa) poświęcone jednemu z ciekawszych miast Pomorza Zachodniego pod względem interesującej historii i zabytków, ale także współcześnie zachodzących w mieście zjawisk kulturowych. Mowa o Trzebiatowie.

Gościem specjalnym spotkania, na którym porozmawiamy o przeróżnych sprawach, dotyczących także i naszego miasta i regionu, będzie dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury (Biblioteki, Galerii Feininger i Muzeum Pałacowego) – Renata Teresa Korek.

Zapraszamy!

Szczegóły na plakacie

W debacie uczestniczyli, dzieląc się refleksjami, nie tylko bytowiacy, jak Piotr Dziekanowski (red. nacz. „Kuriera Bytowskiego”), architekt Krzysztof Bogusławski, Leszek Neubauer (architekt miejski), Andrzej Hrycyna (Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytowie), ale także goście spoza Bytowa, m.in. prof. Michał Jarnecki i dr Karol Walczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.