Zamek w Bytowie. Historia mniej znana – odbudowa – lekcje muzealne

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza na lekcje muzealne towarzyszące ekspozycji czasowej Zamek w Bytowie. Historia mniej znana – odbudowa.

Zapraszamy do skorzystania z oferty lekcji muzealnych skierowanych do uczniów szkół podstawowych (kl. VI-VIII) i ponadpodstawowych.   Spotkania mają formę oprowadzania po ekspozycji ukazującej historię bytowskiego zamku.

Przez pryzmat archiwalnych fotografii, dokumentów i projektów opowiemy o dziejach odbudowy zamku – o pracach przeprowadzonych jeszcze przez Niemców w latach trzydziestych oraz o trudnych czasach odbudowy powojennej. Przypomnimy sylwetki osób, które miały wpływ        na losy zamku.

Kontakt i zapisy: Katarzyna Juchniewicz  tel. 59 822 26 23,  506 359 417 email: kj@muzeumbytow.pl

Termin:                                  30 września – 31 października 2019 roku

Czas trwania:                        ok. 45 min – do uzgodnienia

Miejsce:                                  II piętro Domu Zakonnego