Zajęcia towarzyszące wystawie KRUCJATY PINATY

Prezentowana w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie do 29 lipca wystawa KRUCJATY PINATY, to inicjatywa trojga artystów malarzy z Torunia wchodzących w skład Grupy Pinata – Katarzyny Wendland, Alicji Wieczorek i Grzegorza Wawrzyńczaka. Wystawa jest częścią dużego projektu artystycznego zakładającego przybliżenie odbiorcom sztuki współczesnej.– Wybraliśmy miejsca z historią, by wejść z nimi w dialog, sprowokować twórczą wymianę, ulec artystycznej alternacji. Projekt ma na celu pokazanie, że sztuka jest ponadczasowa i dobrze koresponduje w różnej postaci, niezależnie od miejsca i epoki – wyjaśniają artyści z Grupy Pinata.

Od 4 czerwca do 6 lipca wystawie towarzyszą artystyczne spotkania.

Zajęcia dostosowane są do wieku odbiorów – forma kuratorskiego oprowadzania przeznaczona jest dla młodzieży, natomiast najmłodszym proponujemy spotkania o charakterze warsztatowym.

Zapisy oraz szczegóły: Magdalena Sudoł tel. 783 699 739

Czas trwania: ok. 40 min

Koszt: 2 zł od uczestnika

Grupy: min. 15, max. 25-osobowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.