XXVI Przegląd Kaszubskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

6.04. w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVI Przeglądu Kaszubskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży w kategorii prace plastyczne. Celem konkursu skierowanego do przedszkolaków i uczniów powiatu bytowskiego, jest popularyzacja dziedzictwa materialnego i tradycji kaszubskiej oraz rozbudzanie zainteresowań regionalną twórczością artystyczną Kaszub i Pomorza.

Na wystawę pokonkursową składają się wszystkie – blisko 350, zgłoszone w tym roku prace dzieci i młodzieży. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów prezentowana twórczość dziecięca odtwarza tradycję kaszubską oraz inspiruje się regionalną sztuką ludową czy rzemiosłem artystycznym.

Wystawie towarzyszyć będą – spotkania opowiadania – zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów powiatu bytowskiego – szczegółowych informacji udziela Magdalena Sudoł 783 699 739.

Ekspozycję można zwiedzać do 11 maja.