Wyróżnienie dla „Pasieki”

Profesor Daniel Kalinowski otrzymał wyróżnienie w konkursie o Pomorską Nagrodę Muzealną, za współredakcję książki wydanej przez Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie – „Pasieka wyobraźni. O twórczości Józefa Chełmowskiego”.

Do IV edycji Pomorskiej Nagrody Muzealnej zgłoszono 26 propozycji, a wśród nich wystawy, projekty edukacyjne oraz publikacje muzealne z całego regionu. Wśród wyróżnionych znalazł się nominowany przez Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie, prof. Daniel Kalinowski za wybitny wkład przy współredakcji książki „Pasieka wyobraźni. O twórczości, Józefa Chełmowskiego”. Monografia ta, to zbiór kilkunastu referatów pokonferencyjnych, poświęconych życiu i twórczości znanego twórcy ludowego J. Chełmowskiego.

Nagrody wręczono 28.05. w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku. Gratulacje muzealnikom złożył marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Pomorska Nagroda Muzealna powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Muzealników Polskich przy wsparciu samorządu województwa pomorskiego i przy patronacie marszałka województwa pomorskiego. Ma honorować i doceniać wkład muzealników w rozwój kultury, a także podkreślać rangę tego często niedocenianego zawodu. Uroczyste jej wręczenie odbywa się w maju, czyli miesiącu, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.