POMORSKIE NAGRODY MUZEALNE PRZYZNANE!

Z OGROMNĄ SATYSFAKCJĄ MIŁO NAM OGŁOSIĆ, ŻE W TEGOROCZNEJ EDYCJI POMORSKIEJ NAGRODY MUZEALNEJ ZDOBYLIŚMY NAJWYŻSZE LAURY.

NASI PRACOWNICY – TOMASZ SIEMIŃSKI I JAROMIR SZROEDER OTRZYMALI, UFUNDOWANĄ PRZEZ MARSZAŁKA WOEWÓDZTWA POMORSKIEGO, POMORSKĄ NAGRODĘ MUZEALNĄ ZA ROK 2020, ZA STWORZENIE STAŁEJ EKSPOZYCJI W NASZYM MUZEUM, PT. „JÓZEF CHEŁMOWSKI. PORTRET ARTYSTY I CZŁOWIEKA”

Pomorska Nagroda Muzealna powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Muzealników Polskich przy wsparciu samorządu województwa pomorskiego i pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Ma honorować i doceniać wkład muzealników w rozwój kultury, a także podkreślać rangę tego często niedocenianego zawodu.
Celem konkursu jest coroczne wyłanianie najlepszych i najważniejszych inicjatyw muzealnych realizowanych na terenie województwa pomorskiego: wystaw, programów edukacyjnych, projektów badawczych, wydawnictw. Rokrocznie do konkursu zgłaszanych jest kilkadziesiąt propozycji z niemal wszystkich pomorskich muzeów.

Pomorska Nagroda Muzealna przyznawana jest od 2015 roku. Jej pomysłodawcą był ówczesny prezes Oddziału Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich – Janusz Trupinda.

Każdego roku obradująca w kilkunastoosobowym składnie kapituła wyłania trzech  zwycięzców konkursu oraz przyznaje jedno wyróżnienie.

Tegoroczne uroczyste rozdanie nagród odbyło się 24 maja w Grodzisku w Sopocie, oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU PRACOWNIKÓW NASZEGO MUZEUM I ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA NAGRODZONEJ EKSPOZYCJI (III PIĘTRO DOMU WDÓW KSIĄŻĘCYCH – WEJŚCIE Z GŁÓWNEJ KLATKI SCHODOWEJ MUZEUM).

Możliwość komentowania została wyłączona.