Pomorska Nagroda Muzealna – wyróżnienie dla Jaromira Szroedera

Jaromir Szroeder, kierownik działu etnograficznego Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie otrzymał wyróżnienie III edycji Pomorskiej Nagrody Muzealnej.

12 maja, w gdańskim Ośrodku Kultury Morskiej odbyło się posiedzenie kapituły Pomorskiej Nagrody Muzealnej. Na kolejną, trzecią już edycję napłynęło 25 zgłoszeń z 13 instytucji. Łącznie nominowano 32 osoby.

Jury obradowało w składzie:

Beata Jaworowska – z-ca Dyrektora Departamentu ds Kultury, Urząd Marszałkowski w Gdańsku
Renata Wierzchołowska – Departament ds Kultury, Urząd Marszałkowski w Gdańsku
prof. dr hab. Arkadiusz Janicki – Dyrektor Instytutu Historii UG
prof. dr hab. Witold Świętosławski – Dyrektor Instytutu Archeologii i Etnologii UG
dr Anna Sobecka – z-ca Dyrektora Instytutu Historii Sztuki UG
Konrad Mielnik – Radio Gdańsk
Henryk Soja
Anna Sujecka – Prezes Oddziału Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich

obrady prowadziła Sekretarz Oddziału – Arleta Gałązka

23 maja, w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbyło się uroczyste wręczenie tegorocznych nagród. Wyróżnienie za pracę nad płytą Cassubia Cantat otrzymał pracownik bytowskiego muzeum, Jaromir Szroeder.

Gratulujemy!