Płotowska jesień na Zagrodzie – zapraszamy na warsztaty

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie, oddział Zagroda Styp-Rekowskich w Płotowie zaprasza na warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych nawiązujące do dawnych obyczajów na kaszubskich wsiach. Do wyboru zajęcia kulinarno-ziołowe oraz manualne.

Co nam jesień dała? – spotkanie poświęcone darom pól, lasów i sadów. Uczniowie poznają właściwości popularnych ziół i owoców, dowiadują się jak kiedyś były wykorzystywane. Mogą skosztować kompotu jabłkowego lub racuchów.

Prowadząca: Barbara Borzyszkowska

Czas trwania ok. 45 minut

Koszt 5 zł/os

Grupa min 15 osób, max 30 osób

Od owieczki do wełniaczka – zajęcia oparte o dawne zwyczaje hodowli owiec na Kaszubach i wykorzystywania runa. Uczniowie samodzielnie wykonają wełniane pompony lub maskotki-wełniaczki.

Prowadząca: Barbara Borzyszkowska

Czas trwania ok. 45 minut

Koszt 7 zł/os

Grupa min 15 osób, max 30 osób

Chętni mogą zgłaszać się pod nr tel. 501 033 103 lub mail: basiak@muzeumbytow.pl

Z Bytowa istnieje możliwość zorganizowania transportu za dodatkową opłatą.

Zapraszamy serdecznie!