Oferta zajęć edukacyjnych w Zagrodzie Styp-Rekowskich w Płotowie

Zapraszamy przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na zajęcia w Zagrodzie Styp-Rekowskich w Płotowie, które poświęcone będą tradycjom wielkanocnym na Kaszubach.

W programie:

– tradycyjne zdobienie pisanek woskiem i metodą drapania

– tarcie chrzanu, degustacja

– wykonanie kartek z życzeniami w języku kaszubskim

– prace manualne przeplatane informacjami dotyczącymi dawnych kaszubskich tradycji wielkanocnych (dyngowanie jałowcem, rola wody, symbolika potraw itp.)

– poczęstunek wypiekanym w Zagrodzie chlebem + swojski smalec + ogórek kiszony

– degustacja palonej i mielonej w Zagrodzie kawy zbożowej

Koszt udziału w zajęciach 10 zł/os. W cenie bilet wstępu do Zagrody (ekspozycje stałe – poświęcona historii rodu Styp-Rekowskich, sprzęty kaszubskiego gbura – eksponaty wielkogabarytowe), materiały plastyczne, poczęstunek.

Czas trwania zajęć ok. 3 godziny lekcyjne. Grupa max. do 30 osób.

Dodatkowo (kolejna godzina lekcyjna):

– możliwość zwiedzania z przewodnikiem Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie (darmowe)

– spacer do oddalonego o ok. 300 m cmentarza z grobem rodu Styp-Rekowskich i Bernarda Werry – bohaterów polsko-niemieckiego pogranicza – z rysem historycznym.

Kontakt: Alina Werochowska nr tel. 59 333 22 34, 607 168 629, alina@muzeumbytow.pl

Termin: 10.03.-12.04. w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00-13.00 i piątki w godz. 8.00-15.00