Oferta edukacyjna – Wiosna 2020

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza szkoły do udziału w warsztatach, spotkaniach, lekcjach muzealnych w ramach wiosennej oferty edukacyjnej. Zajęcia odbywają się na zamku w siedzibie głównej oraz w oddziale Zagroda Styp-Rekowskich w Płotowie.

Siedziba główna (zamek):

Baranek – prawdziwy symbol wielkanocy:

W wielu kulturach od tysięcy lat żywy baranek był zwierzęciem ofiarnym. Uważany za symbol prostoty, niewinności, łagodności i cierpliwości. Dla  chrześcijan baranek to symbol męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz Eucharystii. Baranek Boży, zraniony i zabity, ale jednocześnie zwycięski.  Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza grupy przedszkolne oraz klasy I – III szkół podstawowych na zajęcia poświęcone tradycjom wielkanocnym, które w tym roku skupione będą na symbolice baranka. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się dlaczego właśnie to zwierzę wybrano jako symbol Świąt Wielkanocnych, dodatkowo każdy uczestnik zajęć wykona baranka z waty.

Termin:  2- 31 marca 2020 r 

Koszt zajęć: 5 zł/osoba

ZAPISY NA ZAJĘCIA: w kasie muzeum lub pod numerem telefonu: 59 822 86 15  zajęcia prowadzi Gabriela Pluto – Prądzyńska

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00, jest również możliwość organizacji zajęć grupowych w soboty po wcześniejszym umówieniu.

Liczba uczestników spotkania min. 10 osób, max. 30 osób.

 

Zagroda Styp-Rekowskich w Płotowie:

Wielkanoc na Zagrodzie baby, babki i babeczki…

Zajęcia skierowane są do dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat oraz uczniów szkół podstawowych 7-14 lat związane z tradycjami wielkanocnymi na Kaszubach.

W programie m.in:

– własnoręczne wykonanie, udekorowanie babek do święconki oraz do wyboru ozdabianie jajek lub wykonywanie palmy z naturalnych gałązek;

– Niedziela Palmowa, Wierzbna, Kwietna – skąd się wzięły palmy wielkanocne;

– Wielki Tydzień na Kaszubach – poznajemy zwyczaje naszych dziadków;

– Kaszubskie Jastre – tradycje wielkanocne, wypiek babek, barwienie jajek;

– własnoręczne wykonanie, udekorowanie babek do święconki oraz do wyboru ozdabianie jajek lub wykonywanie palmy z naturalnych gałązek.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku na Zagrodzie Styp-Rekowskich w Płotowie w godz. 8.30 – 15.30. (Istnieje również umawiania grup w soboty w godz. 8.30 – 13.30)

Grupy max do 50 osób

Koszt 10zł/osoba (za dodatkową opłatą istnieje możliwość zorganizowania transportu)

Czas trwania ok. 60-70 min.

Kontakt:

Barbara Borzyszkowska, obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 501 033 103 lub email: basiak@muzeumbytow.pl

Zapraszamy serdecznie!

Możliwość komentowania jest wyłączona.