Oblicza choroby w czasach płynnej nowoczesności

„Oblicza choroby w czasach płynnej nowoczesności” to najnowsza publikacja przygotowana wspólnie przez Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie i Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego. Dostępna w formie internetowej monografia to wynik ubiegłorocznej ogólnopolskiej konferencji naukowej.

W dniach 8-10 listopada 2016 r. w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie odbyły się Jesienne Warsztaty Antropologiczne (ogólnopolska konferencja naukowa), poświęcone Obliczom choroby w czasach płynnej nowoczesności”. W przygotowanej wspólnie z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego publikacji, znalazło się łącznie 19 referatów poświęconych obliczom choroby. Ich autorzy poruszają to zagadnienie w bardzo szerokiej perspektywie.

Zapraszamy do lektury.