O pomorskiej kulturze na zamku w Bytowie

Fundacja Pomysłodalnia 20.03. wspólnie z Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie zorganizowała spotkanie dla osób związanych z kulturą. Spotkanie w Bytowie było pierwszym w ramach Kongresu Kultury Pomorskiej. Łącznie w ciągu najbliższego miesiąca odbędzie się jeszcze 17 takich obrad m.in. w Rumii, Kwidzynu, Gdańsku.

Dwa lata temu powstał pomysł zorganizowania Kongresu Kultury Pomorskiej. Od tego momentu przeprowadzono setki rozmów, wykonano wiele działań i zyskano pewność, że Kongres jest potrzebny. Głównym hasłem, które przyświeca tej inicjatywie jest „Kultura porozumienia”. W spotkaniu w Bytowie udział wzięło kilkadziesiąt osób z Pomorza. Byli to zarówno lokalni działacze, animatorzy kultury, a także naukowcy. W trwającej blisko trzy godziny debacie, rozmawiano o zadaniach jakie stoją przed dzisiejszą „kulturą”.