Nowe lekcje muzealne dla najmłodszych – zapraszamy

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza na nowe lekcje muzealne dla najmłodszych:

LEKCJA MUZEALNA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS I-III

Czy Krzyżacy jedli ciastka i surówkę z kapusty? Czy musieli po sobie zmywać naczynia? Podczas zajęć odpowiemy na te i inne ciekawe pytania. Uczestnicy lekcji poznają kulinarne zwyczaje na Zamku w Bytowie, oraz, czy Krzyżak bywał głodny jak wilk. Wspólnie odwiedzimy także krzyżackie komnaty a na koniec wykonamy pracę plastyczną za pomocą kredek wyczarowując danie, któremu trudno się oprzeć!

Prosimy dzieci o zabranie piórników.

DWA SERDUSZKA – ŻYCIE ZAKLĘTE W PIEŚNIACH I PIOSENKACH LEKCJA MUZEALNA DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ORAZ KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dawno temu w pewnej kaszubskiej wsi żyła sobie Mareszka i żyła sobie Jonk. Bardzo się kochali, ale niestety – rodzice nie chcieli pozwolić im na małżeństwo. Jak potoczyła się ich historia? Czy szczera miłość Mareszki i Jonka zwyciężyła przeciwności losu?

Tego dowiedzą się uczestnicy zajęć oglądając krótką inscenizację z udziałem wykonanych ręcznie kukiełek i słuchając dawnych pieśni kaszubskich oraz próbując swych sił jako tancerze na tradycyjnej potańcówce. Na deser zabawa muzyczno – ruchowa do piosenki ,,Kaszubski Alfabet”.

prowadząca: Ewa Drążkowska 784-556-515

ewadrazkowska@gmail.com