NOWA WYSTAWA W MUZEUM: BYTOWIACY NA STAREJ FOTOGRAFII

„Bytowiacy na starej fotografii”; 10 GRUDNIA 2020 – 31 MARCA 2021.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie jest organizatorem ósmej wystawy pod tytułem „Bytowiacy na starej fotografii”. Było to możliwe dzięki środkom uzyskanym w ramach otwartego konkursu ofert z Powiatu Bytowskiego i Gminy Bytów. Tworząc naszą publikację oparliśmy się na zbiorach fotografii, których użyczyli nam krewni i znajomi osób przedstawionych na zdjęciach. Fotografie – obrazy drobnych epizodów – mgnienia z życia ofiarodawców i ich bliskich, czyli historia naszego miasta i jej mieszkańców w pigułce. Wydarzenia o różnej randze, które miały miejsce w naszym mieście, różne losy ludzkie, zostały utrwalone w kadrze na fotograficznej kliszy. Historia miejsc oraz mieszkańców często tocząca się obok i niezależnie od nich na pewno zawsze była warta utrwalenia. Zachęcamy do lektury publikacji oraz obejrzenia wystawy zdjęć – częstokroć jedynych pamiątek po naszych poprzednikach – po Bytowiakach ze starej fotografii. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Janusza Kopydłowskiego, który swoimi bezcennymi radami i pomocą wspierał wszystkie edycje naszego programu. Serdecznie dziękujemy również tym, którzy nam pomagali: dyrektorowi Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie Tomaszowi Siemińskiemu i pracownikom muzeum, redakcji „Kuriera Bytowskiego”, a także wszystkim ofiarodawcom zdjęć.

Członkowie Zrzeszenia

Kuratorem wystawy jest pani Jolanta Turzyńska.

W chwili obecnej proponujemy Państwu wirtualne zwiedzanie ekspozycji:

Zapraszamy także na nasz kanał YOU TUBE.

MOŻNA TAKŻE DZIELIĆ SIĘ UWAGAMI I SPOSTRZEŻENIAMI NA TEMAT WYSTAWY BEZPOŚREDNIO Z PANIĄ JOLANTĄ TURZYŃSKĄ, WYSYŁAJĄC WIADOMOŚĆ NA ADRES:  bytowiacy2020@wp.pl