Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego w konkursie Pomorska Nagroda Muzealna po raz drugi w naszym muzeum

Z dumą i satysfakcją miło nam poinformować, że tegoroczna Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego w konkursie Pomorska Nagroda Muzealna (za rok 2021) przypadła kustoszowi Jaromirowi Szroederowi za wystawę czasową, pt. „Od obrzędu do estrady. Diabelskie skrzypce w przestrzeni kulturowej Polski”.

Cieszy nas fakt, że jest to kolejna Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego dla naszego muzeum. W ubiegłorocznej edycji konkursu to zaszczytne wyróżnienie muzealne również przypadło naszej instytucji. Otrzymali je: Tomasz Siemiński i Jaromir Szroeder za ekspozycję stałą „Józef Chełmowski. Portret artysty i człowieka”.

Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 23 maja w Muzeum Gdańska, w Ratuszu Głównego Miasta.