„Łużyczanie. Niewielki lud. Bogata kultura” – spotkania dla młodzieży

Sami o sobie mówią – ja sym Syrb – jestem Serbem. W Polsce nazywani są Serbołużyczanami, Łużyczanami lub Serbami Łużyckimi. W Niemczech gdzie mieszkają określa się ich mianem Sorben albo Wenden. Kim są dokładnie wciąż pozostaje zagadką, egzotyczną tajemnicą. Jedno jednak jest pewne posiadają ciekawą historię i bogatą tradycję. Te pokazane zaś są na najnowszej wystawie w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie.

Wystawy „Łużyczanie. Niewielki lud. Bogata kultura” oraz „Zanim odejdziesz”, to jedno z większych tegorocznych przedsięwzięć Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie. Przygotowywane jest wspólnie z niemieckim Muzeum Serbołużyckim w Budziszynie. Jest to więc doskonała okazja aby poznać lepiej historię i tradycję tej ciekawej ludności, związanej poniekąd z Kaszubami. Warto dodać, że wiele opisów znajdujących się na wystawie przygotowanych jest w języku kaszubskim. W związku z tym Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza na specjalnie przygotowane zajęcia młodzież szkół podstawowych klasy VI-VII, uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Zapisy od 15 września pod nr tel. 059 822 86 17 lub 501 033 103, email: basiak@muzeumbytow.pl

Spotkania poprowadzi komisarz wystawy Barbara Koszela.

Koszt 2 zł/os.

Czas trwania ok. 40 min.