Jubileusz 50-lecia naszego muzeum

We wtorek 21 czerwca 2022 roku obchodziliśmy jubileusz 50-lecia Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie.

Na uroczystości gościliśmy Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Jana Kleinszmidta, władze Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, władze miasta i powiatu bytowskiego, muzealników, samorządowców, działaczy regionalnych i przyjaciół muzeum.

Dziękujemy panu Marszałkowi Województwa Pomorskiego, Sejmikowi Województwa Pomorskiego i władzom Departamentu Kultury za wspaniały prezent dla naszego muzeum, który, żywimy taką nadzieję, stanie się zaczątkiem większej kolekcji. Są to dwa obrazy na płótnie: „Siedmiobolesna” i „Samotrzeć”, których autorką jest jedna z bardziej znanych i uznanych artystek polskiego malarstwa współczesnego Beata Ewa Białecka.

Z okazji jubileuszu kilku naszych pracowników zostało nagrodzonych i wyróżnionych za muzealne zasługi dla kultury.

Dziękujemy serdecznie za uznanie!

Oto fotorelacja (autorem zdjęć jest Kazimierz Rolbiecki):