„Idą święta, choinki czas…” – zajęcia warsztatowe

Zbliżający się czas Bożego Narodzenia skłania do wielu refleksji i rozmyślań. Jeśli u kogoś pojawiły się takie dotyczące tradycji ubierania choinki, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza na specjalne lekcje poświęcone właśnie temu zagadnieniu „Idą święta, choinki czas…”.

Kreatywne spotkania skierowane są do dzieci w wieku 3-12 lat. Najmłodsi poznają m.in.: historię choinki bożonarodzeniowej; dowiedzą się czy było coś przed choinką?; jak to było z choinką na Kaszubach, a także usłyszą o magicznej mocy ozdób. W trakcie spotkania oprócz opowieści o historii choinki, dzieci własnoręcznie wykonają ozdoby zainspirowane ludowymi zabawkami choinkowymi.

Zainteresowani udziałem w zajęciach mogą zgłaszać się do Barbary Koszela pod nr tel. 59 822 86 17, 501 033 103, lub email: basiak@muzeumbytow.pl.

Koszt zajęć 2 zł/osoba (w cenie materiały potrzebne do wykonania ozdób), czas trwania ok. 45 minut.