„Granica” niepodległości – warsztaty dla młodzieży

W Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie ruszyły zajęcia w ramach programu „Granica” niepodległości. Głównym celem działań jest przybliżenie młodym ludziom lokalnej historii, wydarzeń rozgrywających się na Ziemi Bytowskiej po 1918 r.

Jako pierwsi ze spotkania skorzystali uczniowie Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim. Ponad 50-osobowa grupa wzięła udział w warsztatach w Zagrodzie Styp-Rekowskich w Płotowie. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak przebiegała na Ziemi Bytowskiej walka o polskość po 1918 r. obejrzeli film autorstwa Joanny Gil-Ślebody – „Elementarz czyli jak przed laty dziateczki na Pomorzu uczono”, a także zwiedzili Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie oraz cmentarz, na którym spoczywają lokalni działacze walczący o polskość Ziemi Bytowskiej.