Festiwal Cassubia Cantat 2021 rozstrzygnięty!

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY

PRZEGLĄDU KONKURSOWEGO FESTIWALU

CASSUBIA CANTAT 2021

Bytów, 16.10.2021 r.

W Przeglądzie Konkursowym Festiwalu Cassubia Cantat 2021, który odbył się 16 października 2021 r. w Bytowskim Centrum Kultury wystąpiły następujące zespoły/soliści:

1. Begebenheit

2. Złoty Kłos

3. Laumilia

4. Sami Swoi

5. Małgorzata Sztandera i Mirosław Zahl

Jury Przeglądu Konkursowego Festiwalu Cassubia Cantat 2021 w składzie:

1. Maciej Rychły
  2. Mateusz Rychły
  3. Karol Walczak
  4. Michał Moniuszko
  5. Maciej Kowalski

postanowiło przyznać następujące nagrody:

• Nagroda w wysokości 500,00 zł:

Małgorzata Sztandera i Mirosław Zahl: za subtelność, liryczność i urok sceniczny wokalistki oraz nietuzinkową harmonizację w akompaniamencie.

• Nagroda w wysokości 500,00 zł:

Sami Swoi: za serce w muzyce i zaangażowanie w pielęgnowaniu wspólnego śpiewania.

• Nagroda w wysokości 1000,00 zł:

Laumilia: za odważne pomysły aranżacyjne, stworzenie nowego kontekstu dla materiału tradycyjnego, nastrojowość, familijność, intymność i teatralność przekazu.

• Nagroda w wysokości 1000,00 zł:

Złoty Kłos: za jakość muzyczną, zespołowość wykonania, twórcze odniesienie do proponowanych przez Festiwal źródeł, wkomponowanie w krajobraz kulturowy miejsca       i organiczność brzmienia.

• Nagroda Główna Festiwalu w wysokości 3.000,00 zł

Begebenheit: za spójne brzmienie, energię, czysty i prosty przekaz, wykonawczą naturalność i sceniczną swobodę. Na podkreślenie zasługuje też zróżnicowanie aranżacyjne poszczególnych propozycji i wrażliwość na muzyczną głębię źródła.

Nagrody ufundowali:

Nagroda Główną Przeglądu w wysokości:  3.000,00 zł ufundował Marszałek Województwa Pomorskiego

Jury:

1. Maciej Rychły