Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze – zajęcia muzealne

Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji.

Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu; w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą dziecięcą  zabawę.

Jak co roku Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 12 lat na wspólną zabawę połączoną z opowieścią o tradycjach wróżbiarskich oraz prezentację najpopularniejszych wróżb.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00

Zapisy od 13 listopada pod nr tel. 059 822 86 15 , email: gabriela@muzeumbytow.pl

Spotkania poprowadzi  Gabriela Pluto – Prądzyńska

Koszt 2 zł/os.