Cassubia Cantat 2019 – zapraszamy na konkurs

Uprzejmie informujemy, że trwają przygotowania do tegorocznej, dziesiątej już edycji Przeglądu Konkursowego Festiwalu Cassubia Cantat!

W edycji ubiegłorocznej poszerzyliśmy materiał źródłowy o wybór pieśni, z wydanej przez Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie płyty „Cassubia Incognita Novum”, pochodzących ze śpiewnika prof. Łucjana Kamieńskiego „Pieśni Ludu Pomorskiego.  Pieśni z Kaszub południowych” (wydawnictwa Instytutu Bałtyckiego, Toruń 1936).

UWAGA! W TYM ROKU IDZIEMY O KROK DALEJ!

Cytat z punktu tegorocznego regulaminu definiującego cele Festiwalu:

Upowszechnianie i prezentacja wszelkich ciekawych współczesnych zjawisk muzycznych inspirowanych szeroko rozumianymi kaszubskimi źródłami tradycyjnymi – np. pieśni pustonocne, materiały odnalezione w zapisach nutowych (Kamieński, Kolberg, samizdaty i inne źródła pisane), odnalezionych rejestracjach dźwiękowych (np. w internecie lub na różnych nośnikach, na których może być zapisany dźwięk) lub przekazach ustnych zapomnianych pieśni ludowych z terenu Kaszub.

Oznacza to szerokie otwarcie na wszelaki materiał źródłowy, który uczestnicy konkursu uznają za interesujący i warty ich artystycznej eksploracji!

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 października 2019 r.

Na zgłoszenia czekamy z niecierpliwością.

Do zobaczenia – a przede wszystkim: usłyszenia!

karta_zgłoszenia_Cassubia_Cantat.2019

Regulamin Cassubia Cantat 2019

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.