BUNTSPIEL – zaproszenie na wystawę

Dyrektor Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki pt. BUNTSPIEL, autorstwa Corinny Kidoń.

Otwarcie wystawy odbędzie się 27.01.2018 r. o godz.17.00 w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie. Wernisaż znanej trójmiejskiej malarki uświetni koncert fortepianowy w wykonaniu Bogdana Kułakowskiego oraz występ szkoły flamenco pod kierownictwem Katarzyny Marchlewicz.

Corinna Kidoń, pochodząca z Niemiec,  mieszkanka Trójmiasta,  od lat z pasją obserwuje rzeczywistość w sposób sobie tylko znany. Inspiracje, które z tego wynikają nabierają artystycznej formy w pełnych światła, błyszczących kolorami obrazach. Każdy z tych obrazów to jedyna w swoim rodzaju opowieść, ubrana w radosną optymistyczną kolorystykę i formę, wywołująca przyjemne wrażenia i doznania. 

Wiele z tych dokonań to owoc długich peregrynacji Corinny po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej, a także trwającej od wielu lat przygody z Trójmiastem. Corinna kieruje się zasadą, że sztuka i artyzm stanowią bazę dla przyjemności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.