Boże Narodzenie – czas magicznych życzeń – lekcje muzealne Bytów

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza dzieci klas I- III, a także grupy przedszkolne na spotkania poświęcone tradycji składania życzeń, które będą połączone z przygotowaniem kartek świątecznych.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się też jak wyglądało przygotowanie do Wigilii i świat na Kaszubach.  Zajęcia odbywać się będą w dniach 02- 20 grudnia 2019 r.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00; w soboty 10.00 – 15.00
Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne.
Lekcje płatne: 5 zł od osoby
Liczba uczestników spotkania min. 10 osób, max. 30 osób.

Prowadząca: Gabriela Pluto – Prądzyńska, tel. 59 822 86 15, gabriela@muzeumbytow.pl

Życzenia to gatunek wypowiedzi użytkowej, okolicznościowej. Składane są z różnych okazji, najczęściej wiążą się z urodzinami, imieninami oraz świętami. Są wyrazem pamięci i serdeczności, szczególna magię mają życzenia bożonarodzeniowe.

Zapraszamy serdecznie!