Borowe Ciotki są wśród nas

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oddział Zagroda Styp-Rekowskich w Płotowie wraz z grupą nieformalną Płotowskie Borowe Ciotki zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach w ramach projektu „Borowe Ciotki są wśród nas”.

23.07. godz. 17.00 „Wśród pól i lasów – zioła z naszej okolicy” – warsztaty zielarskie

Chcesz się dowiedzieć, na co pomaga napar z dziewanny, dlaczego warto w swoim ogródku zasadzić nagietek lub co leczy mniszek lekarski, czyli popularny mlecz? Odwiedź Płotowo, położone wśród rozgrzanych, pachnących ziołami pól i łąk i poznaj sekrety ziół.

27.07. godz. 11.00 „Płotowo nieodkryte” – gra terenowa dla dzieci i młodzieży

Kim byli Styp-Rekowscy, ko to był Bernard Werra, co można zobaczyć w Muzeum Szkoły Polskiej, a może jak dojść na Górę Siemierzycką? Poznaj historię swojej okolicy, a potem przekaż ją gościom zewnątrz.

06.08. godz. 17.00 „Kisimy ogórki nad jeziorem Ogórkowym – dawne tradycje kulinarne w Płotowie i okolicach” – warsztaty kulinarne

Co kiedyś jedzono w naszej okolicy, jakie potrawy przyrządzano na odświętne okazje – to tylko część zagadnień, które poruszymy. A może znasz ciekawe przepisy swoich Babć – przyjdź i podziel się z innymi. Na koniec wspólne kiszenie ogórków, które zasilą stół 11.08. podczas tegorocznych Imienin Borowej Ciotki.

Wszystkie spotkania odbędą się w Zagrodzie Styp-Rekowskich w Płotowie, chętni mogą zgłaszać się pod nr tel. 501 033 103/ 59 333, mail basiak@muzeumbytow.pl lub po prostu przyjść w wymienionych terminach 🙂

Zapraszamy serdecznie!

Projekt realizowany jest w ramach programu „Działaj Lokalnie”